

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 55 kΩ |
| Length | 3.2 mm |
| Width | 1.5494 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 889 µm |
| Depth | 1.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 0.002 % |
| Load Capacitance | 6 pF |
| Series Resistance | 60 kΩ |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.9 mm |
| Drive Level | 100 nW |
Stock: 723
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47107
Ext.Price$0.47107
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47107 | $0.47107 |
| 10 | $0.36557 | $3.65570 |
| 25 | $0.32932 | $8.23300 |
| 50 | $0.29666 | $14.83300 |
| 100 | $0.26724 | $26.72400 |
| 300 | $0.25416 | $76.24800 |
| 500 | $0.24172 | $120.86000 |
| 1000 | $0.22679 | $226.79000 |
